Eerste klasse zaterdag: koploper Huizen verslaat Brabantse carnavalsvierders tijdens vervroegde klus

De overwinning op Nivo Sparta in Zaltbommel betekende alweer de derde zege van dit kalenderjaar, in evenzoveel wedstrijden.© Archieffoto

Zaltbommel

Met de tweede 3-0 overwinning op rij handhaafde Huizen zich aan kop van de ranglijst in de eerste klasse C. Dit weekend moest Nivo Sparta er in Zaltbommel aan geloven.

In verband met carnaval begon de wedstrijd zaterdag al om 13.00 uur. ,,Het was natuurlijk even wennen, maar het beviel eigenlijk best’’, aldus coach Arnold Klein.

Aangezien ook Zuidvogels zijn wedstrijd won, terwijl nummer drie Sliedrecht niet in actie kwam door een sterfgeval bij tegenstander Almkerk, veranderde er bovenin niets wezenlijks. Het wachten is nu op het duel dat over twaalf dagen wordt gespeeld aan de groen-gele kant van de Wolfskamer, als Zuidvogels op bezoek komt bij de buurman.

Klein: ,,Of het zo makkelijk ging als de uitslag doet vermoeden? Nou nee, dat kan ik niet zeggen. We speelden aanvankelijk vrij slordig met veel balverlies. Nivo Sparta trok zich terug en we hadden moeite om tot kansen te komen. We mochten onze keeper Jaimy Hensen danken dat het op een gegeven moment 0-0 bleef. Een aanvaller kwam één-op-één met hem te staan en dat duel werd door Jaimy gewonnen.’’

Voor rust maakte Huizen de belangrijke openingsgoal. Voorbereidend werk van Frank van den Bosch kon door Timo Vos niet worden bekroond, maar in de rebound scoorde topscorer Theo Visser. ,,Niet echt een doelpunt dat je zag aankomen.’’

Na de hervatting veranderde er weinig aan het spelbeeld. Nivo Sparta volhardde in zijn defensieve speelwijze. Nadat Hensen opnieuw een goal had weten te voorkomen, maakte invaller Lennart Dubbeldam met twee treffers aan alle onzekerheid een eind, de laatste uit een prachtige stiftbal.

Meer nieuws uit Sport Regionaal