Botsing tijdens reddingsactie buizerd in Hilversum
Enkele scholieren hebben woensdagochtend samen met de brandweer een buizerd uit een boom gered langs de Naarderweg in Hilversum. Tijdens de reddingsactie ontstond op de weg een verkeersongeval.
Hailey (12) en Noëmi (13) uit Hilversum waren rond 9.00 uur op de fiets op weg naar het Wellant College in Naarden. Nabij de natuurbrug over de Naarderweg in Hilversum zagen zij de buizerd in de takken hangen. Noëmi belde haar tweelingbroer Dami (13) op, die valkenier is. Samen besloten zij de brandweer te bellen omdat de sloot te lastig was om over te steken.
Juist toen de brandweer de ladder over de sloot legde, ontstond er een kop-staartbotsing op de andere weghelft. Er vielen geen gewonden, maar er moesten nog meer brandweerlieden ter plaatse komen om het wegdek schoon te maken.
Ondertussen had de brandweer samen met Dami de buizerd veiliggesteld. De dierenambulance heeft de gewonde roofvogel naar het Vogel Hospitaal in Naarden gebracht.
Foto’s: Caspar Huurdeman