’Sportvelden voor asielzoekers’
Het plan om 400 asielzoekers op te vangen op weilandengebied Ter Sype is bij sportvereniging Loosdrecht met gejuich ontvangen.
Voorzitter John Beerendonk meldt desgevraagd dat het bestuur van de voetbalclub zelfs mogelijkheden ziet als de weilanden als opvanglocatie gaat dienen.
Sportpark Hallinckveld ligt pal naast de beoogde opvangplek, waardoor de nieuwe buren met regelmaat te maken krijgen met de club aan de Rading. ,,Wij vinden het allemaal prima. Het biedt zelfs opties voor een tweede kunstgrasveld als wij ons park openstellen.’’ De Loosdrechtse voetbalclub is al geruime tijd verwikkeld in een procedure voor een tweede kunstgrasveld. De opvangplannen kunnen dat proces versnellen, denkt Beerendonk.
Win win
,,Het is goed dat er dit soort plannen zijn voor vluchtelingen, net als bij Zwagerman in Nederhorst den Berg.’’ De voorzitter denkt dat het helemaal niet verkeerd is om daar iets voor terug te vragen. ,,Het mes moet aan twee kanten snijden. Als wij ons park beschikbaar stellen voor die mensen, is dat best een goed argument om een tweede kunstgrasveld aan te laten leggen.’’
Ook op sportief gebied denkt Beerendonk plezier te kunnen beleven aan de asielzoekers die mogelijk tussen de Rading en de Nieuw-Loosdrechtsedijk komen wonen. ,,Wie weet zitten er zomaar tien hele goede nieuwe spelers tussen.’’
De bestuurder van de club ziet daarin ook een rol weggelegd voor de naastgelegen tennisclub en de Loosdrechtse volleybalvereniging. ,,We kunnen zorgen voor een leuke sportbeleving met voetbal, tennis en volleybal. In trainingsverband kunnen we ze een hoop leren.’’
Volgende week wil het bestuur van de Loosdrechtse club de plannen meteen met de gemeente Wijdemeren bespreken. ,,De burgemeester en de wethouder zijn volgende week zondag te gast bij de familiedag. Dan kunnen we het voorstellen’’, meldt Beerendonk. De voorzitter vreest wel dat 400 asielzoekers erg veel is voor het ’erg kleine gebied’. Het bestuur van de naastgelegen tennisvereniging Loosdrecht wil niet reageren op het opvangplan.