Bosjesfestival no. 12 staat op losse schroeven

Eddie de Paepe
Hilversum

De twaalfde editie van het Bosjesfestival, op 2 en 3 september op Landgoed Zonnestraal, staat volgens de organisatie op losse schroeven.

De stormloop op gratis entreekaartjes was maandagavond zo groot dat de website vastliep. Nadat dit technische mankement was verholpen was het jaarlijkse theater- en muziekfestival in een mum van tijd uitverkocht. Veel minder goed nieuws voor de organisatoren was, dat slechts heel weinig bezoekers van de site een vrijwilige donatie hadden gedaan. ’Toen het stof was gaan liggen, bleek dat er wel dramatisch weinig was gedoneerd’, melden Olaf, Jasper en de rest van het Bosjesteam op Facebook. ’Het is lastig om uit te rekenen, maar per kaartje is er gemiddeld 1,96 euro gegeven. Bij 1533 kaarten is er ’0 euro donatie’ aangevinkt.’

Vroeger deden vrijwilligers tijdens het festival de ronde met ’vliegende’ spaarvarkens. Nu het evenement flink is gegroeid, brengt dat een te groot financieel risico met zich mee. ’Wij moeten vóór het festival zeker weten dat we niet met een paar duizend euro persoonlijke schuld eindigen’, melden de organisatoren. ’Op dit moment kan het Bosjesfestival echt niet doorgaan.’

Iedereen wordt opgeroepen om alsnog een ’gulle gift’ te doen. ’Als je gisteren wel wílde doneren, maar de site liep vast, ga dan alsjeblieft opnieuw naar de site, klik op ’vul de boom!’ en doe een losse donatie. Als je op vakantie bent en je kon bij het kaartjes reserveren niet bij je iDeal, vraag alsjeblieft iemand aan het thuisfront om even te doneren. Als je gisteren niet wilde doneren, eh... doneer alsnog.’ Dat hoeft geen groot bedrag te zijn. ’Voor maar vijf euro per bezoeker kunnen we draaien en hebben we het samen weer voor elkaar’.

Meer nieuws uit Gooi en Eemland

Ombudsteam

Ons Ombudsteam springt in de bres voor de consument.