Oranjeclub Weesp wil geld dierenfans
Als je moet kiezen tussen geld uitgeven aan advocaten of aan een spetterend feest, dan weet de Oranjevereniging Weesp het wel. Daarom heeft voorzitter Hans Burggraaff een brief aan de Dierenbescherming gestuurd met een sponsorverzoek.
,,Als het u wat waard is dat we geen vuurwerk afsteken, laat het ons dan weten’’, grapt Burggraaff. ,,Wij willen niet doorgaan met rechtszaken. Dat kost niet alleen ons veel geld, maar ook de Dierenbescherming. We hebben iets spetterends in gedachten. Een prachtige, kunstzinnige vuurwerkloze show op het plein. Maar zoiets kost wel wat. En de Dierenbescherming leek ons wel een goede sponsor.’’
Begin dit jaar dwong de stichting Flora en Faunabescherming Weesp in combinatie met de Dierenbescherming een vuurwerkverbod bij de rechter af, omdat Koninginnedag in het broedseizoen valt. ,,Er zijn eigenlijk maar twee mensen tegen vuurwerk in Weesp, maar daar gaan we nu niet meer over zeuren. We maken er een knalfuif zonder vuurwerk van!’’, aldus Bruggraaff.