Jan de Vries zestig jaar op orgelbank
Redacteur De Gooi- en Eemlander
loosdrecht
Gewoon in de belijdenisdienst op zondag Trinitatis in de Loosdrechtse Sijpekerk is Hilversummer Jan de Vries onderscheiden voor zijn 55-jarig jubileum op de orgelbank.
Eigenlijk speelt de geboren Groninger al zestig jaar op het kerkinstrument. Van zijn vader, die ook organist was, mocht hij Psalm 68 spelen als de predikant het lied als slotlied zou opgeven. Die Psalm was de eerste die de elfjarige Jan zich eigen wist te maken. ,,Het was nog op hele noten. Het liedboek was er nog niet."
Van de voorzitter van het college van kerkrentmeesters kreeg De Vries zondagmorgen het draaginsigne van goud met briljant opgespeld. Van ophouden wil de bijna 72-jarige De Vries nog lang niet weten, zei hij maandagmorgen.