Premium

Werkgever mag niet vragen of je al bent gevaccineerd tegen covid-19

© Foto ANP

Voor de eigen gezondheid en die van de omgeving maakt het uit of je tegen covid-19 bent ingeënt. Je kunt je voorstellen dat een werkgever nu of binnenkort best graag zou willen weten wie van z’n mensen al wel en wie (nog) niet is gevaccineerd. Maar mag hij dat aan medewerkers vragen?

Kort en bondig: nee. Dat mag niet. Het gaat de baas niets aan of je bent gevaccineerd en hij mag zo’n gezondheidsvraag volgens artikel 9 van de privacywet AVG niet stellen en dus ook niet registreren. Net zo min als een werkgever mag vragen of een medewerkster zwanger is. Daar zijn duidelijke regels voor waarop de Autoriteit Persoonsgegevens toezicht houdt.

Meer nieuws uit Achtergrond

Ombudsman

Ombudsmannen Durk Geertsma & Ed Brouwer springen in de bres voor de consument.