GE - Vliegveld Hilversum redt Gooi van wensballon
Laatste update 27 april 2012 12:41

HILVERSUM - Het oplaten van de op bruiloften en andere feesten populaire Thaise wensballon is in nagenoeg de hele Gooi en Vechtstreek verboden, zonder dat er aparte regelgeving voor nodig is. Dat heeft de regio te 'danken' aan Vliegveld Hilversum.

In een straal van vijftien kilometer rond de start- en landingsbanen zijn vliegende lampionnen taboe. Dat blijkt uit de vorige week gestarte waarschuwingscampagne van de regionale brandweer Gooi en Vechtstreek.

Nadat vorig jaar een rietgedekte villa in Loosdrecht in de as werd gelegd door een verwoestende brand, gingen bij de Gooise brandweer alle alarmbellen rinkelen. Niet lang voor de brand werden vanaf het naast het landgoed gelegen feestterrein wensballonnen opgelaten. De brandweer ziet de papieren ballonnen met brandertjes eronder als groot gevaar voor de vele rieten kappen in het gebied. Ook de natuurgebieden in het Gooi zijn in droge perioden een makkelijke prooi voor een onverhoopt neerstortende wensballon. Het gaat immers om open vuur in het brandertje.
Juristen van de brandweer kwamen er niet uit. Probleem is dat iemand die zo'n ballon afsteekt pas aan te pakken is nadat het daadwerkelijk is misgegaan. En dan moet nog worden aangetoond dat iemand verantwoordelijk is voor net die ballon.

In plaats van een Goois wensballonverbod is er nu dus de waarschuwingsactie, onder andere via de gemeenten. De brandweer wijst op de regels die de Voedsel- en Warenautoriteit (VWa) hanteert. Behalve de 'vliegveldregel', wijst de brandweer erop dat de wensballon uitsluitend bij minder dan windkracht 2 de lucht in mag. 'Dit betekent dat hoogstens de bladeren ritselen door de wind! Windkracht 1 of 2 komt bijna niet voor in Nederland', aldus de brandweerflyer.
 

blog comments powered by Disqus
Meer nieuws
Meest gelezen
Laatste reacties