EEMNES - Een powerpoint presentatie maken, oefenen met rekenen en leren lezen, dat kunnen de kinderen van de nieuwe basisschool Merlijn in Eemnes allemaal zelf. De 23 leerlingen van de school kunnen niet meer zonder hun SkoolMate: een laptop speciaal ontworpen voor kinderen. De school, die in september startte, wordt dinsdag officieel geopend.
,,Wie kan er tegenwoordig nog zonder een computer? Die is inmiddels niet meer weg te denken uit onze samenleving. Daarom vinden wij het belangrijk dat kinderen al vanaf groep één op de computer leren werken'', zegt Trudy Hogenbirk, directrice van de school.
De kleine laptopjes zijn de hipste van de hipste, met een touchscreen, een draadloze internetverbinding en met een beeldscherm dat gemakkelijk omgedraaid kan worden zodat de laptop als een tablet (handcomputer) gebruikt kan worden. Als bescherming tegen onvoorzichtige kinderhandjes zit er een rubberen beschermhoes om alle laptops, zodat een val niet meteen het einde betekent.
Burgemeester Roland van Benthem en voorzitter van het bestuur Theo Brok openen de nieuwe school officieel op 16 november, waarna het de hele dag feest is.