HUIZEN - Ouders van de huidige leden van Scouting Vasanta hebben zaterdagmiddag uitleg gekregen over wat er in 2010 tijdens een zomerkamp heeft plaatsgevonden en hoe daar toen op is gereageerd.
Er was toen sprake van ongewenste intimiteiten door een nu 27-jarige Huizer die als leider bij Vasanta werkte. De man werd meteen op non-actief gesteld en ondanks dat hij toen niet is veroordeeld werd hij uitgeschreven en kon hij daarna ook niet meer terugkeren bij Vasanta.
Vorige week waren ook al ouders van kinderen die tussen 2002 en 2010 lid waren van Vasanta bijeen geweest. In die periode is de van ontucht verdachte Huizer lid geweest van de scoutinggroep.
Niet alleen ouders, maar ook de leiding van Vasanta is zeer geschokt, meldt voorzitter Helene van Effrink. Toch gaat de club in het belang van de kinderen gewoon door en gaan de scouts binnenkort ook weer op zomerkamp.
