sluiten
Inloggen
sluiten
donderdag 02 september 2010

Grafheuvel op de hei krijgt bescherming

  • Gepubliceerd op 05 november 2007, 16:56
  • Laatst bijgewerkt op 06 november 2007, 16:36
hilversum - 

De plotselinge werkzaamheden vorige week ontlokten de trouwe wandelaars op de Hoorneboegse heide bij Hilversum al het nodige gemopper en soms zelfs verontwaardiging. Ook was er nieuwsgierigheid: zou er een 'nieuwe' grafheuvel zijn ontdekt?

Nee, antwoordt hoofd terreinbeheer Poul Hulzink van het Goois Natuurreservaat (GNR) op die laatste vraag. Het gaat inderdaad om een grafheuvel, maar eentje die al langer bekend was. ,,We zijn op verschillende plekken bezig met de reconstructie van grafheuvels die een monumentenstatus hebben en deze op de Hoorneboegse heide is er één van.''

De heidevelden in het Gooi tellen in totaal meer dan vijftig grafheuvels, zegt Hulzink, waarvan sommige ten prooi vallen aan menselijk gedrag, met slijtage en erosie als gevolg. ,,Soms ontstaat er een sluippad doordat mensen er gaan lopen of rijden er ruiters overheen. Dat is natuurlijk niet verenigbaar.''

Vandaar dat ze worden beschermd met een bescheiden rasteromheining. ,,We leggen paden om en leggen plaggen hei op de grafheuvel.''
Het GNR hoopt met deze maatregel de cultuurhistorie duurzaam veilig te stellen.

De grafheuvels zijn niet de enige archeologische monumenten in dit gebied. Zo zijn er ook urnenvelden en sporen van oude nederzettingen op verschillende plekken te vinden en te herkennen. 
 

Inloggen
Reacties
Er zijn nog geen reacties op dit artikel.
Schrijf een reactie
U bent niet ingelogd. U moet geregistreerd zijn om te kunnen reageren op deze site. Lees eerst de spelregels voor reacties op artikelen.

Stelling

Festivals beveiligen is politietaak (uitleg)
Poll
Eens (37%)
Oneens (63%)
Totaal aantal stemmen: 336
advertenties
advertenties