GE - ’Nieuws is niet gratis’
Laatste update 27 april 2012 20:06

ALKMAAR - Uitgever HDC Media – uitgever van deze krant – gaat nieuwssites aanpakken die zonder toestemming berichten en artikelen overnemen. Ook andere uitgevers van kranten en tijdschriften willen geld zien voor het overnemen van hun werk. ,,Nieuws is niet gratis’’, aldus directeur Tim Klein van HDC Media.

HDC Media en de andere uitgevers zien kansen om de nieuwssites aan te pakken nu het gerechtshof in Leeuwarden heeft bepaald dat alleen korte, feitelijke berichten zonder toestemming overgenomen mogen worden. Voor berichten waar door journalisten eigen informatie aan is toegevoegd, geldt dit niet langer.

NDP Nieuwsmedia, de branchevereniging van uitgevers, werd onlangs in het gelijk gesteld in een zaak tegen de provincie Flevoland. Deze provincie wilde niet betalen voor het gebruik van artikelen voor een knipselkrant.

,,We worden voortdurend geconfronteerd met schendingen van het auteursrecht. Dit arrest is buitengewoon positief voor ons’’, aldus Tim Klein. Ook adjunct-hoofdredacteur Peter Hovestad van deze krant is blij met de uitspraak. ,,Wij hebben vorige week nog drie brieven gestuurd naar lokale sites die in onze optiek schaamteloos artikelen van ons hebben overgenomen. Wij zien dit als diefstal. Wij hebben een paar honderd mensen in dienst om het nieuws te vergaren. Er zijn zelfs sites die bijna alleen maar artikelen van ons overnemen. Wat is dan je bestaansrecht?’’

blog comments powered by Disqus
Meer nieuws
Laatste reacties