Gooi en Eemlander - Balletdansers achter aanslag op chef Bolsjoj
Volg ons op:





Follow Me on Pinterest



Gepubliceerd 6 maart 2013 8:57 | Laatste update 6 maart 2013 9:01

MOSKOU - Topdanser Pavel Dmitritsjenko van het Bolsjoj-theater in Moskou zit volgens de Russische politie achter de aanslag in januari op artistiek directeur Sergej Filin van dat theater. Een van zijn medeplichtigen is ook een vooraanstaand danser bij Bolsjoj, Joeri Zaroetski. Behalve deze twee balletdansers heeft de politie nog een verdachte aangehouden, meldden de Russische autoriteiten woensdag.

Dmitritsjenko was volgens Russische media al lange tijd in conflict met Filin over een jongere danser. Volgens Dmitritsjenko blokkeerde Filin de carrière van de jonge danser ten onrechte.

Filin werd 17 januari voor zijn huis aangevallen door een man die zuur in zijn gezicht wierp.Om zijn gezichtsvermogen te redden werd Filin snel in Duitsland geopereerd. Hij zei kort na de aanslag te weten wie hem had beraamd, maar meldde niet wie hij ervan verdacht.

Meer nieuws
Meest gelezen
Laatste reacties